top of page

ראש שבט אמיר, אייל מרגי 2022

דברים לזכרו של אמיר בשם שבט אמיר באזכרה במלאות 19 שנים למותו

אמיר,

תשע עשרה שנים שנים מאז שנלקחת מאיתנו אחת עשרה שנים שנים חלפו מאז שהוקם שבט צופים על שמך בעיר מודיעין כמעט חמש שנים חלפו מאז שהתנדבתי להיות ראש שבט צופים אמיר זו השנה החמישית שבה אני מגיע לאזכרה השנתית כאן. באזכרות קודמות לא נשאתי דברים. לא הרגשתי שאני מוכן לזה. יש שיחשבו שזה מוזר ולא ברור שאני מדבר איתך ועליך כאן היום, כי הרי אנחנו בעצם לא מכירים. אבל אמיר, זה ממש לא מרגיש לי מוזר. אני ועוד רבים שהגיעו לכאן היום כדי לכבד את זיכרונך, לא מרגישים מוזר. אנחנו מרגישים שאנחנו מכירים אותך, למרות שאף לא נפגשנו.

אנחנו מכירים אותך מהסיפורים הרבים ששמענו עליך, מכירים אותך כי אנחנו יודעים באיזה בית ערכי ומיוחד גדלת. מכירים אותך כי אנחנו יודעים מה היו הערכים החשובים לך. מכירים אותך כי שמענו איך הצלחת לגעת באנשים שהכירו אותך ובפקודים שלך. מכירים אותך כי תמונתך תלויה על השלט הענק בכניסה לשבט. מכירים אותך בזכות הקשר המיוחד והאמיץ שיש לנו עם הוריך היקרים לכולנו. הלוואי ולא היינו מכירים אותך רק דרך סיפורים וחוויות של אחרים, אבל, בדרכנו שלנו, אנחנו מכירים אותך. ואתה נוגע בכולנו, כל הזמן, למרות שאינך עימנו. זה מדהים אותנו לראות כל פעם מחדש איך אדם שחי חיים קצרים שנקטעו באיבם, מצליח לגעת בכל כך הרבה אנשים, למרות שאינו כאן פיזית איתנו.

אמיר, אנחנו- בוגרי השבט, החניכים, והשכבה הבוגרת בשבט, יודעים שאתה צופה עלינו מלמעלה ומלווה אותנו. מקווים שאתה גאה בנו, על מה שהצלחנו לבנות במאמץ רב, תוך הטמעת הערכים שהיו חשובים לך. בטח כבר בנית תוכנית עבודה לשיפור הצופיות שבאמת זקוקה לדחיפה מקצועית וליווי של בעל נסיון. הלוואי והיית כאן כדי לפקח על תוכנית העבודה בדרכך הצנועה והבוטחת.

אנחנו, אלפי החניכים, המדריכים, הפעילים והבוגרים שגדלו בשבט מאז יום הקמתו, רוצים להיות ראויים למחויבות שלקחנו על עצמנו, להיות שותפים בהנצחתך ובמימוש המורשת שהשארת אחריך. אנחנו מתייחסים לתפקידנו בהקשר זה, בחרדת קודש ומנסים לעשות כמיטב יכולתנו.

אמיר, שבט אמיר הוא משפחה ובית חם עבור קהילה גדולה מאוד. בית שמבוסס על הערכים שהיו חשובים לך- יחס מכבד לכל אדם באשר הוא, נתינה ותרומה לזולת ואהבת הארץ, נופיה ואנשיה.

אנחנו גאים בבוגרי השבט שלקחו אחריות ורובם התנדבו לשנות שירות או הלכו לתרום ולהיתרם במכינות קדם- צבאיות, והמשיכו לשירות משמעותי בצה"ל. אנחנו גאים במרכזים הבוגרים שהובילו את השבט לאורך שנותיו וחלקם נמצאים כאן היום. אנחנו גאים במרכזים הצעירים ובשכבה הבוגרת של השבט שמצליחים לשמור עליו ולפתח אותו, למרות המשברים והסערות שעברנו. והיו כאלה לא מעט בשלוש שנים האחרונות. תדע אמיר, שעל כולם השפעת ואתה עדיין משפיע בצורה כזו או אחרת.

אני שמח לספר לך שאת שנת הפעילות הנוכחית התחלנו במבנה מחודש שקיבלנו מעיריית מודיעין כדי להתקרב לקהילה החדשה שלנו בצפון מזרח העיר. וזה עשה לנו טוב. השבט גדל וקהילת ההורים שמכירים אותנו ומעריכים את פועלנו, הולכת וגדלה מיום ליום. אנצל הזדמנות זו כדי להוקיר תודה והערכה גדולה להוריך הנפלאים והמדהימים על חיבור מיוחד ואמיתי מיום הקמתו של השבט. חיבור שהתחזק לאחרונה במעבר למבנה המחודש שקיבלנו. לא יכולנו לבצע את המעבר, ללא התמיכה והנתינה האין סופית של הוריך היקרים, שכמו תמיד, עשו זאת בשקט וצנעה. מההכרות עם הוריך, ברור לכולנו באיזה בית ערכי וטוב גדלת. פיני ואירית היקרים לכולנו- תודה מעומק הלב על כל מה שאתם עושים עבורנו ונאחל לכם בריאות ואריכות ימים.

אמיר, אני צריך לסיים. כשניפגש כאן עוד שנה, אנחנו, משפחת שבט אמיר לדורותיה, נעשה הכל כדי להמשיך להיות ראויים ונעמוד כאן ונספר לך על עוד שנה טובה שעברנו. שנה שבה המשכנו לחנך דור נוסף של חניכים על המורשת שהשארת אחרי לכתך. זו הצוואה הלא כתובה שעלינו למלא.

אמיר, אתה איתנו תמיד בלב ובעשייה החינוכית שלנו.

משפחת שבט אמיר.


27 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page